Vyšetření v gynekologické ordinaci

Těhotná žena s fotografií z ultrazvuku. Gynekologie, Kutná Hora

Při vyšetření využijeme pro Vás té nejvhodnější vyšetřovací metody, abychom zjistili příčinu obtíží, které Vás trápí a abychom mohli stanovit přiměřenou léčbu. Pokud k nám na vyšetření přicházíte poprvé, nezapomeňte si s sebou vzít průkaz pojištěnce, menstruační kalendář a vhodné pohodlné oblečení, nejlépe sukni. Zajímat nás bude, jaké léky užíváte, proto by bylo vhodné si jejich seznam připravit na lísteček. Dále jsou pro nás důležité informace o Vašem zdravotním stavu. Garantujeme Vaši spokojenost s vyšetřením v naší ordinaci, chápeme Vaše pocity a proto se Vám od nás dostane značné trpělivosti a taktu. Máme vymezen i dostatečný časový prostor, abychom v klidu vyslechli Vaše potíže a provedli  potřebné vyšetření.

Souhrnné  gynekologické vyšetření obsahuje:

–        pohovor s pacientkou,

–        celkové vyšetření – teplota, krevní tlak, vyšetření moči,

–        vyšetření ženských orgánů pohledem a pohmatem,

–        základní kolkoskopie, což je optická vyšetřovací metoda, která pomáhá odhalit změny na sliznici děložního čípku, případně v pochvě nebo na zevních rodidlech. Toto vyšetření se provádí i v rámci preventivních gynekologických prohlídek a slouží k časnému záchytu zánětlivých i jiných změn na děložním čípku. Včasné rozpoznání těchto změn je velmi významné pro rychlé zahájení léčby a pro následné úplné vyléčení,

–     provedení odběru pro cytologické vyšetření – tímto vyšetřením se dá předejít nemalým zdravotním problémům. Pokud je nález normální, pak stěr provádíme jednou za rok, Pokud výsledek cytologie vykazuje určité změny, pak se test opakuje. Před tímto vyšetřením je potřeba dodržovat některé zásady, kterými jsou : pět dní před kontrolou neprovádějte výplachy pochvy ani nepoužívejte vaginální čípky a 48 hodin před kontrolou se vyhněte nechráněnému pohlavnímu styku. Stěr provádíme nejdříve 5 dní po menstruaci. Prosím dbejte na dodržení těchto pravidel, v opačném případě může dojít ke zkreslení výsledku vyšetření.

S našimi pacientkami se snažíme navázat příjemný a vstřícný vztah, což jak máme ověřeno, je základem pro oboustrannou spokojenost.